Kolorowanki jako niezapomniana zabawa dla całej rodziny

Kolorowanki jako niezapomniana zabawa dla całej rodziny

Jeszcze do niedawna kolorowanie było uznawane przez rodziców głównie jako forma rozwijania wyobraźni i zharmonizowaniu ruchów dzieci, ma też wiele innych zalet, które w ostatnim czasie sprawiają, że staje się coraz bardziej popularne wśród dorosłych. W tym krótkim artykule można przybliżyć te zalety dla dzieci i dorosłych, powiedzieć jak kolorować oraz jakie kolorowanki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/kolorowanki-dla-dzieci-c-5000_5091_5605.html) wybierać, a także gdzie można znaleźć darmowe i płatne kolorowanki.

Dlaczego kolorowanie jest dobre dla dzieci?

Kolorowanie jest doskonałym wprowadzeniem do świata rysunku dla małych dzieci, które rozwijają koordynację ręka-oko, co pomoże im w przyszłości w nauce pisania i innych czynnościach rzemieślniczych. Może też przerodzić się w pasję do rysowania i ma potencjał, by wyrosnąć na małego artystę, gdy dorośniemy. Uczy dokładności i cierpliwości, wypełnianie czarnych konturów kolorem może wydawać się łatwym zadaniem dla dorosłego, ale dla dziecka zaczynającego przygodę z kredkami może być wyzwaniem.

Czego jeszcze dzieci uczą się z kolorowanek?

To uspokaja i uczy skupiać się na jednej rzeczy naraz. Dziecko, które potrafi się skupić, to dziecko, które łatwo się uczy. Wszelkie kolorowanki dla dzieci rozwijają zdolności manualne i współpracę w obu półkulach mózgowych. Poprzez kolorowanie dzieci uczą się rozpoznawać kolory i wzmacniają pamięć, s samo dopasowanie kolorów do tematu kolorowanki tworzy i wzmacnia wzorce pamięciowe.

Kształtowanie zdolności intelektualnych dziecka

Kolorowanie uczy podejmowania samodzielnych decyzji, ponieważ dziecko samo wybiera kolory, których chce użyć i części kolorowanki, które chce pokolorować. Pobudza to kreatywność i wyobraźnię, przecież niebiosa nie musi być niebieskie, może być żółte, a skóra może być fioletowa. Dzieci uwielbiają kolorować i rysować swoje własne kolorowanki z niedokończonymi elementami. Ponadto, kolorowanki zachęcają do zdobywania nowej wiedzy – kolorowanki z zamkiem i księżniczką mogą zainteresować dzieci historią, kolorowanki z liśćmi mogą służyć jako wstęp do rozmów o porach roku lub poszerzać wiedzę o przyrodzie, a kolorowanki “połącz kropki” i kolorowanki mogą uczyć cierpliwości, dokładności i wsparcia.

Dlaczego dzieci potrzebują kolorować?

Kolorowanie jest czynnością bardzo odporną na stres – wycisza i uspokaja, pozwalając na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. To po prostu nasz czas, a w tym zabieganym, współczesnym świecie takie chwile stają się coraz cenniejsze.